1 березня, 2024, 14:25

Торік газовидобувники на 32% наростили кількість нових свердловин — до показників 2018-го року. Якщо порівняти з першим роком російської агресії, обсяги буріння  збільшилися вдвічі. Про це повідомила Асоціація газовидобувних компаній України.

«У 2023-му на українському ринку в роботі в середньому було задіяно 42 бурові верстати – більше половини від загальноєвропейських показників. І це, незважаючи на всі воєнні ризики, регулярні обстріли, складнощі із логістикою обладнання та відсутністю міжнародних сервісних компаній», — йдеться у повідомленні .

Важливо зазначити, що частка свердловин, які були закладені в Україні під час повномасштабної війни, становить більше третини від загальної кількості за останні шість років, кажуть в асоціації.

Зростання активності в секторі відбулося завдяки успішним діям української армії на фронті та збереженим податковим стимулам.

«Ні для кого не секрет, що найбільші родовища в Україні виснажені на понад 80%, вони розробляються ще з 1960-1970 років. Природне падіння на старих свердловинах щороку складає в середньому 15%. Тож, єдиний шанс для компаній підтримувати і нарощувати видобуток газу – це бурити нові свердловини», — кажуть в асоціації, зазначаючи, що вартість буріння може сутиєво відрізнятися.

«Свердловини до 2 км в західних областях коштуватимуть дешевше, але й даватимуть менше газу — 10-50 тис. кубометрів на добу, в той час як дебіт глибоких та значно дорожчих на сході може складати 200–300 тис. кубометрів на добу», — зазначається у повідомленні.