Оператори АЗС у Британії не хочуть знижувати ціни на дизпальне, значно збільшивши свою маржу. Через це на ринку лунають заклики до уряду втрутитися та припинити “обкрадання” власників дизельних авто

Дизельне паливо на АЗС Великобританії коштує  в середньому приблизно на £0,13/л дорожче, ніж бензин, тоді як на гуртовому ринку ситуація абсолютно інша – ДП дешевше на £0,06/л, витікає з повідомлення Forecourt Trader з посиланням на дані цінового моніторингу RAC Fuel Watch. 

Як повідомляється, роздрібна ціна на дизельне паливо у Великобританії у квітні впала майже на £0,04 за літр, але все ще залишається принаймні на £0,16 дорожчою, ніж мала б бути, вважають аналітики RAC. Літр дизельного палива наприкінці квітня коштував на АЗС Британії у середньому £1,59/л, тоді як бензин – £1,465/л.

Це вже шостий місяць, коли середня ціна на ДП знижується, але, незважаючи на це, водії суттєво переплачували за цей вид палива, оскільки оптова ціна на нього була нижчою, ніж на бензин, протягом усього квітня, кажуть в RAC.

На гуртовому ринку літр ДП 28 квітня коштував £1,05/л. Протягом місяця його ціна впала на £0,09. Бензин в гурті продавався по £1,11, знизившись протягом місяця на £0,06. 

«Це просто несправедливо щодо 12 мільйонів власників дизельних автомобілів країни. Ми вважаємо, що роздрібні торговці зобов’язані відображати зміни оптових цін на своїх торгових майданчиках. На жаль, єдине місце, де це відбувається, це Північна Ірландія, де літр дизельного палива продається на £0,12/л дешевше, ніж у середньому по Великобританії», – сказав речник асоціації RAC Саймон Вільямс. Він додав, що «дії на рівні уряду вкрай необхідні, щоб припинити обкрадання водіїв».