CNG: РИНОК ПІД ТИСКОМ
Восени ціни на природний газ у Європі злетіли до нових максимумів. Це завдало серйозного удару по ринку CNG. У жовтні продажі метану на українських АГНКС скоротилися більше ніж удвічі: з 11,7 млн м³ до 5,5 млн м³. Причиною падіння попиту виявилося різке збільшення вартості CNG, який став дорожчим, ніж бензин та ДП, та втратив економічну привабливість. У жовтні вартість метану в найбільшій українській мережі АГНКС, що належить державному «Укравтогазу», перевищила 41грн/м³. Очевидно, що зима буде важкою, а кількість станцій, що реалізують метан, може суттєво скоротитися.
Ринок Adblue: На порозі дефіциту
Дорогий природний газ змінив багато галузей. В основному зростають ціни на ті товари, при виготовленні яких газ використовується як енергоносій, але особлива динаміка спостерігається там, де він застосовується як сировина. Наприклад, європейські та азійські автоперевізники вже відчули на собі дефіцит рідкого реагенту AdBlue, що росте, адже для його приготування газ є ключовим компонентом.
SPAR: АДАПТОВАНИЙ ПІД УКРАЇНСЬКІ АЗС
Цього року сталося те, про що мріє, певно, більшість ритейлерів пального. На харківській АЗС з’явився супермаркет відомого європейського бренду. Перша незвична колаборація утворилася в мережі «Овіс», де з травня 2021-го над пристанційним магазином засвітилася вивіска нідерландської SPAR. Харків’яни не поспішали ділитися новим досвідом, тому НафтоРинок розпитав деталі співпраці з ритейлерами власників франшизи – директора «SPAR Україна Корп.» Віктора Мольченка та маркетолога Мирославу Леснік.
Неприступний Ізмаїль
11 грудня 1790 р. граф Римницький, більш відомий як Олександр Суворов, силами запорізьких козаків під проводом отамана Антона Головатого штурмом узяв захоплену турками фортецю в Ізмаїлі, що вважалася до того моменту неприступною. А 231 рік потому на роздрібний ринок пального міста на Одещині, де зараз проживає менше ніж 80 тис. осіб, зайшов Віталій Антонов, який руками підрядників ребрендує дві АЗС під ОККО
Кавова свобода
На ринку кавомашин відбувається справжня революція! Поява лінійки функціональних апаратів Dr. Coffee, які пропонує ТОВ «Компанія “Ліберті Україна”», може суттєво посунути кавомашини відомих брендів, до яких звикли автомобілісти на національних АЗС, навіть преміальних.
ХОЛОДНА «МОЯ» ЗІ СУПУТКОЮ
На АЗС самообслуговування MOYA express у Польщі з’явився модуль із вендинговими апаратами, де можна придбати основні супутні товари: солодощі, воду, соки, захисні маски та антисептики та гарячі напої – каву, чай тощо. Окрім того, частина модуля відведена під продажі омивача на розлив. Розрахунки в автоматах здійснюються за допомогою банківських карток. Станція в містечку Румія стала першою в мережі MOYA express, де з’явилася пропозиція непаливних товарів. Якщо проєкт буде успішним, його планують розширити на 14 станціях
Смартфони замість кас
Одна з крупних мереж АЗС та мінімаркетів у США Circle K запровадила розрахунки без кас на вибраних локаціях в Аризоні. Робити покупки в таких крамницях дуже просто: береш товари з полиці, а перед виходом підтверджуєш покупку в мобільному застосунку. У співпраці з двома компаніями, що постачають технології, Circle K запустила автоматичні магазини майже одночасно на семи своїх АЗС. Тим часом ADNOC відкрила магазин без кас у своєму офісному центрі в ОАЕ і збирається стати першим оператором АЗС на Близькому Сході, хто матиме такі торговельні точки на власних заправках.
ДО СУПЕРМАРКЕТУ НА ЗАРЯДКУ
Від початку 2020 р. мережі супермаркетів у Великобританії встановили майже 1 тис. нових станцій заряджання електромобілів, довівши їхню загальну кількість до понад 2 тис. од., повідомив портал Zap-Map. Тепер 1300 магазинів пропонують послугу заряджання електричного авто, що вдвічі більше, ніж у січні 2020-го. Найчисленніша кількість таких точок розташована поруч із супермаркетами Tesco – 922 станції. Однак лідером за кількістю пунктів швидкісного заряджання є Morrisons, яка обладнала ними вже 197 своїх супермаркетів, або 40% від мережі.
ТИЖДЕНЬ РОЗВИТКУ ПЕРСОНАЛУ:ЧОМУ SHELL ЗАОХОЧУЄ ДО БЕЗПЕРЕРВНОГО НАВЧАННЯ
Важливим трендом сьогодення є безперервне навчання протягом усього життя. Необхідність самоосвіти або отримання знань на професійних курсах стає невід’ємною частиною саморозвитку особистості. За даними дослідження американського центру Pew Research, 87% працівників вважають необхідним проходити тренінги з розвитку професійсних навичок протягом усього кар’єрного шляху. Це спричинене тим, що світ навколо нас змінюється досить динамічно. Багато людей продовжують навчатися задля особистісного розвитку, реалізації потенційних можливостей, а також для кар’єрного зростання. Щорічне навчання стає дедалі популярнішим і серед українських працівників Shell. Тиждень розвитку персоналу побудований на циклі унікальних лекцій, спрямованих на підвищення ефективності роботи й мотивацію персоналу