1 серпня, 2021, 09:00
Тема номера:

ШКВАЛЬНІ ПЕРЕВІРКИ

«Такого шквалу перевіряльників на АЗС не було ще ніколи», – кажуть нам оператори, які займаються заправками хто п’ять, хто десять, а хто і більше 20 років. Точкою відліку слід вважати квітень, коли на АЗС у всіх регіонах України за дорученням прем’єр-міністра стартували масові перевірки, в яких беруть участь представники місцевих органів влади, силових та органів контролю. Лише у І півріччі ДСНС провела позапланові перевірки 9358 об’єктів виробництва, зберігання оптової та роздрібної торгівлі пальним та виявила понад 97,6 тис. порушень вимог пожежної та техногенної безпеки, повідомили НафтоРинку у відомстві. ДФС у цей період завітала на 2,8 тис. АЗС. Серед опитаних НР операторів на тиск із боку органів контролю найбільше скаржаться регіональні мережі, які розцінюють масові перевірки як тиск на їхній бізнес та спробу переділити ринок. Деякі оператори навіть думають про вихід із гри

Інфраструктура:

«Велике будівництво» на Харківщині

Втілення президентської програми «Велике будівництво» викликало попит на бітум, що своє чергою стало причиною оновлення інфраструктури в Україні. В регіонах навіть з’явилися нові об’єкти. Один із таких запрацював у Харківській обл. у цьому сезоні: компанія «Нафтохімснаб» запустила в роботу найбільше бітумне сховище

Огляд:

Бензини: червень 2021

За кордоном:

Стильна реконструкція

В історичному центрі Шанхая, на набережній річки Сучжоу Sinopec нетрадиційно перебудувала свою АЗС. Компанія найняла архітектурне бюро, якому вдалося майстерно вписати будівлю авозаправної станції в міський простір, однак заради цього довелося пожертвувати видовищністю та елементами, що впадають в очі, зокрема кольоровим навісом та великою стелою, що світиться. Втім, урбаністи мають бути задоволен.

Розвиток мереж:

ХЛБНЙ ANP: НЕ ДЛЯ ПОСПОЛИТИХ

ANP не відстає від експериментів із колабораційними проєктами. У кінці травня 2021 р. у київському осередку мережі АЗС з’явилася перша локація у форматі 
ХЛБНЙ – заклад, що об’єднує пекарню і кафе. НафтоРинок відвідав станцію на Столичному шосе, аби особисто зануритися у місцеву атмосферу. Якщо коротко – тут пахне хлібом і відчутний дух покоління Y.

За кордоном:

ПРАВИЛЬНІ РОЗРАХУНКИ

Американська мережа АЗС та мінімаркетів 7-Eleven запровадила оплату товарів у мобільному додатку – без необхідності стояти в черзі до каси – вже у 3 тис. точок продажів. Більшість продуктів мінімаркету можна самостійно сканувати в мобільному застосунку та оплатити. На касі ж відпускають лише товари, що мають вікове обмеження (алкоголь, тютюн тощо) та надають фінансові послуги. До кінця 2022 р. компанія обіцяє запровадити розрахунки без каси в усій своїй мережі в США. 7-Eleven є найбільшим оператором АЗС у країні і керує понад 13 тис. точок продажів, на більшості з яких продається пальне.

Огляд:

Дизпальне: червень 2021

Цікава АЗС:

ЗАПРАВКА ЗА ОГОЛОШЕННЯМ

Огляд:

LPG: червень 2021

Огляд:

CNG: червень 2021

Інфраструктура:

UPG ЗАПУСКАЄ ХАБ ПАЛЬНОГО В КОРОСТЕНІ

Останнім часом оптово-роздрібний оператор UPG суттєво збільшив кількість АЗС: будуючи щороку по п’ять-сім сучасних комплексів, він перетнув рубіж у 70 од. Цього літа, окрім запуску ще декількох станцій, група компаній вводить в експлуатацію великий інфраструктурний об’єкт – нафтобазу і ГНС у Коростені (Житомирська обл.). Замовником будівництва комплексу зі зберігання пального виступила компанія «Житомиравтогазсервіс», що входить до групи оптового трейдера «Укрпалетсистем» і оператора мережі АЗС UPG.

Альтернатива:

ЗАРЯДКИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОВАНТАЖІВОК

Європа та США готуються до запуску масового виробництва електричних вантажівок, яке крупні гравці авторинку планують почати цього року. Однак для експлуатації такого транспорту необхідні зарядні станції високої потужності. Щоб швидко поповнити акумулятор фури ємністю 500-800 кВт-год, знадобляться мегаватні точки зарядки. Перші такі станції мають незабаром з’явитися в Америці. В Європейській асоціації автовиробників (ACEA) кажуть, що до 2025 р. в ЄС необхідно побудувати щонайменше 10-15 тис. надпотужних пунктів зарядки для крупного електротранспорту, а до 2030 р.– 40-50 тис. таких об’єктів. Найбільші в Європі виробники вантажівок – Volvo, Daimler Truck та TRATON – уже оголосили, що протягом п’яти років інвестують €500 млн у будівництво мережі з 1,7 тис. потужних зарядних станцій.

Альтернатива:

Електромобілі: 2017-2020

Огляд:

Adblue: червень 2021

Огляд:

Реалізація на АЗС: Червень

 

Технології: 

FAFNIR: ЯКІСТЬ, ПІДТВЕРДЖЕНА ЧАСОМ

Уже понад рік згідно з чинним українським законодавством усі АЗС та нафтобази повинні бути обладнані системами вимірювання рівня пального в резервуарах. У зв’язку з цим 2020 р. виявився піковим щодо попиту на це устаткування. Одними з лідерів стали вимірювальні комплекси підрозділу Gilbarco Veeder-Root – німецької компанії FAFNIR GmbH. Пропонуємо дізнатися більше про їхнє обладнання.

Огляд:

Будівництво АЗС: Червень