1 січня, 2021, 09:00
Тема номера:

ПІДСУМКИ–2020: КУДИ РУХАЄТЬСЯ СВІТ?

Минулий рік приніс багато несподіванок. Попит на пальне обвалився, внаслідок чого ціни на нафту пішли вниз. Завантаження багатьох НПЗ в США та Європі зменшилося, слідом за цим з’явилися оголошення про закриття або перехід на випуск біопального з рослинної сировини. Продажі автомобілів із ДВЗ впали. Зростали лише обсяги реалізації електрокарів та акції Tesla, внаслідок чого в січні 2021-го Ілон Маск став найбагатшою людиною на планеті. Його статки оцінюють у $184 млрд. Ну, хоча б для когось цей рік був вдалим

Огляд: 

БЕНЗИНИ: ГРУДЕНЬ
 

Маркетинг

WOG: GREEN, АЛЕ Й LEAN

Мережа АЗК WOG –  лідер із системного впровадження екологічних ініціатив, що сприяють глобальному руху в бік сталого розвитку. Сталий розвиток, або sustainable development, –  це коли ви дієте у спосіб, що забезпечує життєдіяльність не лише сьогоднішнього покоління, але й майбутніх –  ще ненароджених. Такий підхід уособлює бережливе використання ресурсів і утримання від дій, що шкодять навколишньому середовищу. Досить дивно звучить теза про «сталість» на WOG як одному з найбільших приватних операторів АЗС, із мільйонами літрів проливів бензину і дизелю на рік. Проте таке можливо, і НафтоРинок пояснить чому.

Огляд:

ДИЗПАЛЬНЕ: ГРУДЕНЬ

Кон'юнктура

ПРОДАЖІ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ – 2020 

Огляд:

ADBLUE: ВНУТРІШНЄ ВИРОБНИЦТВО ЗРОСТАЄ 

Обсяги імпорту AdBlue до України минулого року скоротилися на 14%, до 22,34 тис. т. Утім, ринок продовжує динамічно розвиватися. Київський виробник ChrossChem 2020-го виготовив 3,6 тис. т реагенту і найближчим часом збирається запустити завод у Львівській області. В грудні 2020 р. ліцензію від німецької Асоціації автомобільної промисловості, що володіє правами на торговельну марку AdBlue, отримала друга українська компанія –  AZMOL BP, яка є найбільшим вітчизняним виробником моторних мастил та олив. Окрім того, свої плани запустити комерційне виробництво AdBlue навесні 2021-го НафтоРинку підтвердили в мережі  «БРСМ-Нафта»

Цікава АЗС

ЗАПРАВЛЯЙСЯ, ЇЖ, ДАРУЙ КВІТИ

Огляд:

LPG: ГРУДЕНЬ
 

Огляд: 

CNG: ГРУДЕНЬ 2020

Маркетинг:

ДУША І СТАКАНЧИК

Покажіть ваші стаканчики, і ми скажемо, хто ви. Стаканчики на АЗС –  це про ідеальну конкуренцію –  неважливо, наскільки багатий ваш акціонер, скільки у вас АЗК і які об’єми проливів. Також не має значення бренд кавової машини або бленд вашої кави. Це чесна гра –  тут тільки ви, ваше відчуття власної цільової аудиторії й океан творчості. Хтось малює на них сніжинки, хтось –  оленів, у когось Дід Мороз, а у декого –  Святий Миколай. Адже зображаємо ми те, що відчуваємо і вважаємо органічним і бажаним для себе. Наші малюнки –  віддзеркалення нашого набору цінностей і, якщо хочете, душі. Золоті стаканчики на Socar, технологічні AR на «ОККО», дитячі благодійні на WOG –  це і є маркери нашої ідентичності. Вони краще за всі гасла відповідають на питання, хто ми. Тому кожному клієнтові –  своя АЗС і свій стаканчик.

Маркетинг

ЗАПРОШЕННЯ НА КАВУ

В останні два десятиліття у Східній Європі значно зросла популярність кави. Не стала винятком й Україна. Проте, коли бренд Shell 2007 р. ще тільки виходив на український ринок, відразу облаштовуючи сферу сервісу якісним обладнанням для приготування кави, пристойний кавовий апарат стояв далеко не на кожній вітчизняній АЗС. Тож можна з упевненістю сказати, що сьогодні компанія Shell задає тренд у розвитку кавових напоїв у світі. 45 000 АЗС Shell, розташовані у понад 70 країнах, щодня пропонують смачну та свіжу каву своїм клієнтам, яких налічується майже 30 млн осіб

Підсумки:

ГОЛОВНІ ПОДІЇ РОКУ 2020

Якось після Різдва спала нам на думку гарна ідея –  зібрати перелік найголовніших подій українського ринку нафтопродуктів за рік. Робочу назву ТОП-10 було скасовано після «гарячої» 14-ї події. Як каже наш колега, «роки минають, а фото та рукописи –  залишаються». Експертизи в нас –  хоч на продаж, тому підібрали, на нашу думку, найцікавіше, що відбулося у 2020 р. P. S. Нагадайте нам це зробити у січні 2022 р.